RECENZIE

Je to oslobodzujúce, keď sa nemusíte o nič snažiť a môžete sa slobodne prejaviť. Možno práve to, že si to človek dovolí pri tvorbe, si to neskôr dovolí aj v každennej realite a aj mimo tvorby. Veľkým plusom pre mňa, že za sebou vidím hneď výsledok svojej práce a ja osobne som najkreatívnejšia keď pri tvorbe nerozmýšľam.

Maťa K. 25, študentska liečebnej pedagogiky, kreatívna tvorba

Našla jsem si tu cestu k sobě, k vnitřku sebe, kreslila jsem co mám ráda, třeba polívku Andyho Warhola (nejlepší obraz za semestr). Sem přinesu návrh a najednou ho stačí jen upravit a už je umělecké dílo na světe.

Natálie Zákorová, 12 rokov, výtvarný kurz pre deti

“Voucher uplatnila moja dcéra 12-ročná a je spokojná a nadšená, páči sa jej náplň a posiela mi každý deň prácu, ktorú cez deň urobia.”

Miriam, detský tábor

“Super relax po práci s číslami. Vidím na sebe pokrok, doma mám už hotovú súkromnú galériu a teším sa na ďalšie kurzy.”

Renáta P., ekonómka, absolventka kurzu maľby

“Priestor, odborný prístup, fajn skupina a hlavne nové poznatky.”

Ingrid, výtvarný workshop

“Môj vzťah a obdiv k výtvarnému umeniu bol odjakživa. Nikdy som však nemaľovala, lebo som ľaváčka a musela som sa naučiť písať pravou rukou, takže moje písmo je neúhľadné a tým pádom  som sa neodvažovala kresliť. Až v mojich 57 rokoch som náhodou zazrela  ponuku na kreslenie a maľbu pre začiatočníkov. A tak, pri mojom neustálom prekvapení, som postupne pod vedením lektorky nadobúdala stále väčšiu odvahu inak preciťovať a  stvárňovať okolitý svet.  Naučila som sa rôzne výtvarné techniky a najviac ma oslovuje abstraktná moderná tvorba postavená na vlastnej kreativite. Svojím príbehom by som rada dodala odvahu všetkým, ktorí majú chuť, ale neprekonali ešte strach so začatím maľovania. Na vlastnom príklade som si dokázala, že ak  človeka niečo zaujíma, oplatí sa začať objavovať a nikdy nie je neskoro. Musím konštatovať, že maľovanie je neskonale oslobodzujúce v tomto náročnom svete. Tak do toho….”

Darina Stellerová, 59 rokov, absolventka kurzu maľby

“Milé a príjemné vedúce, roznorodý program každý deň, vynikajúca strava, dcérka si veľmi pochvaľovala.”

Andrea, detský tábor

“Kurzy boli pre mňa veľkým prínosom k maľovaniu. Zdokonalila som si prácu s miešaním farieb, spoznala nové techniky  a hlavne som sa zoznámila s perfektnou učiteľkou maľovania v príjemnom ateliéri s príjemnými umelkyňami, ktoré veľmi rady pomohli aj s inými radami nielen v oblasti kreslenia a maľovania. Atmosféra na hodinách bola vždy úžasná .Veľmi ďakujem.”

Marika V., zdravotná sestra, absolventka kurzu maľby

“Príjemné prostredie, dostupnosť, ústretovosť.”

Tatiana, letné večery

“Vynikajúci osobný prístup pri výuke, motivujúce prostredie ateliéru v Starom meste, to všetko len násobí skutočnú radosť z tvorby v spoločnosti podobne naladených ľudí.  Po absolvovaní kurzu kreslenia som sa naučila novým technikám ako aj základnym meraniam tak dôlezitým pre kresbu. Aj ked bolo stále čo opravovat, pokrok v kresbe bol viditelný každou hodinou, čo nás všetkých stále viac motivovalo na sebe pracovať a tak sa ďalej rozvíjať. Určite plánujem pokračovať v hodinách kresby ako aj iných umeleckých techník.
Vrelo odporúčam všetkým nadšencom  umenia ako aj  odvážlivcom, ktorí sa rozhodnú spestriť svoj kreatívny svet.”

Lucia R., absolventka kurzov kresby a maľby

“Skvelá hodina, výborná učiteľka, prostredie.. oddych a krásny zážitok aj pre páry :).”

Monika, výtvarný workshop

“Kurzy predčili moje očakávania, veľmi mi vyhovuje učiteľský a zároveň kamarátsky prístup , spôsob vedenia kurzu, kde sa učíme aj navzájom. Príjemne prostredie a hlavne snaha, čo dodať? Prídem znovu a budem odporúčať ďalej…”

Eva Gogová, ekonómka, absolventka kurzu maľby

“Veľmi sa nám páčilo, prístup lektorov, nové techniky v kreslení, pekne prostredie – iné ako v škole.”

Terézia, detský tábor

“Ľudia si myslia, že majú slobodu, ale nie je to tak. Sme oklieštení módnymi trendami, zákonmi, vzorcami správania a odporúčaniami, ktorým sa podriaďujeme. Len málo ľudí má odvahu byť slobodní a niesť za to zodpovednosť.
Mne sa to aspoň na chvíľku darí. Kreativna tvorba mi dáva slobodu riadiť sa intuíciou, ktorú v sebe máme, ale zabudli sme na ňu. Kreativita je podľa mňa komunikácia so svojím vnútrom, po ktorom v dnešnej dobe dupeme a nedovolíme mu výjsť na povrch. A tu zrazu, pocítim voľnosť a som spokojná. Moja duša bola nakŕmená a za to mi dovolí zložiť klapky z očí a vidieť svet inak, krajšie.
Každý raz, keď sa opäť vraciam do metrixu viem, že keď budem chcieť dostanem priepustku opäť. Kreatívne večery u Silvie sú chvíľky, kedy sa mi darí komunikovať so svojim vnútrom, dušou, anjelmi, ktorí sa tak snažia, ale nevieme ich počúvať.”

Iveta B., personálna manažérka, absolventka kurzu kreatívnej tvorby

“Prístup úžasnej pani výtvarníčky ako aj všetkých účasntíčiek.”

Iveta, výtvarný workshop

“Po absolvovaní vysokej školy na fakulte architetúry a pozemného staviteľstva som cítila túžbu maľovať. Porozumenie som našla vo svojej rodine a u priateľov, ktorí mi pomohli dosiahnuť tento cieľ a zdokonaľovať sa nielen pre svoje uspokojenie, ale aj pre radosť druhých.
Vďaka mojej dlhoročnej priateľke som sa prihlásila na kurz neprofesionálnych výtvarníkov u akad. maliara Andreja Smoláka, kde som spoznala vzácneho človeka Silviu Matesovú, ktorá ako pedagóg ma veľmi ovplyvnila. Jej trpezlivosť a pedagogické nadanie ma povzbudili a dodali mi istotu, že predsa len niečo dokážem.
Ďakujem za profesionalitu a za spôsob akým pristupuje ku každému amatérovi, ktorý túži zobrazovať okolitý svet. Aj za skromné úspechy dosiahnuté v tejto mojej záľube, na výstavách neprofesionálnych umelcov ako aj úspech s poslednou prácou v roku 2016, ktorá vyšla z dielne Artevie.”

Edita Kállová, stavebná inžinierka, absolventka kurzu maľby

 

“Prostredie a veľmi dobrý prístup ku kurzistom. Venovala sa naozaj každému zvlášť a dostatočný čas. Kreatívne, náučné a povzbudivé k tvorbe. Veľká vďaka!”

Daniela, výtvarný workshop

“Výborný prístup. Tvorivá atmosféra.”

Eva, výtvarný workshop